3 výhody žití bez sociálních sítí

 

Říká se, že období těch největších změn v životě je měsíc před narozeninama. Nevím jak u ostatních, ale u mě se vždycky staly ty největší převraty v období mých narozenin. Letos jsem se odpoutala od sociálních sítí. A upřímně? Bylo to asi to nejlepší rozhodnutí, které jsem za poslední dobu udělala. Je to neskutečně osvobozující.

Strašně moc lidí žije virtuální realitou a přestávají žít ten opravdový život, který toho může nabídnout tolik. Vlastně všechno, na co si člověk vzpomene. Kromě rakety a hodinek s vodotryskem.

Jaké jsou výhody života bez sociálních sítí?

 1. Přestanete se srovnávat
  Všichni tuší, o jaké aplikaci bude řeč. Instagram. Je boží, ale v momentě, kdy na každé druhé fotce je krásná ženská (o vypracovaným zadku a velkých prsách ani nemluvím) vyvalená na Bali, chca nechca si prostě řeknete, jak byste to chtěli taky a dělá vás to smutným, protože místo toho abyste naháněli vlny u moře s kokosem v ruce, tak sedíte buď v práci a nebo ve škole. Alespoň většina z nás to tak má, ne? Scrolluju dál a vidím dorty a nebo jinak dokonale nazdobený jídla. V tento moment zavírám Instagram a odcházím k lednici. :DNo jasně, všechno je to jen o tom, koho sledujete. Ale ruku na srdce, kdo z vás nesleduje ty dokonalý ženský, které má ve škatulce ‘’motivace’’ ale při tom jejich postava a život dokáže jen deprimovat.
 2. Začnete trávit více času s reálnými lidmi, ne s jejich profily.
  Tak jako Nokia spojuje lidi, tak Facebook má unikátní možnost je od sebe vzdálit. Vážně. V lepším případě se to týká přátelství, v tom horším se to děje ve vztahu. Všichni si mají potřebu psát  24/7, a to úplně všechno. Místo toho, aby spolu začali reálně komunikovat, smát se, a užívat přítomného okamžiku.V momentě, kdy jsem odinstalovala Facebook mi všichni psali co se děje, ale reálně za mnou nedošel vůbec nikdo. A to je dost smutné, že? Ve skutečnosti se ale nestalo nic špatného, jen jsem potřebovala víc času a zbavit se toho, co mi ten čas bralo.Ale ruku na srdce, na Facebooku není vůbec nic zajímavého. Projíždíte zeď, a na konci dne zjistíte, že vám to ani nic nedalo, v tom horším případě vás to ani nepobavilo. Víte vůbec, co všechno o vás ví Facebook?

  Jakmile vypnete sociální sítě, pro spousty lidí přestanete existovat.

 3. Budete mít neskutečné množství času
  A to přísahám. V momentě, kdy jsem se zbavila těch největších sociálních břemen, jsem si uvědomila, že vlastně nemám co dělat. Teda kromě práce na zakázkách a kalendáře pro vás (už bude brzo, SLIBUJU! :D). Během jednoho víkendu jsem stihla tolik věcí, které jsem odkládala i možná dýl, jak půl roku.Začala jsem pracovat na mém tisíckrát omílaném portfoliu. Už jsem ve fázi, kdy mám návrh a potřebuju to dostat do “reálné“ podoby na internet. Takže portfolio bude, a bude brzo! 🙂 Ale mimo to jsem taky začala číst, sportovat a věnovat se mým milovaným nejbližším ♥. Asi nemusím říkat, že do toho všeho stíhám i uklízet celý byt, kreslit, malovat a venčit Jessie. Mám najednou tolik času, že nevím co s ním.

Proč vůbec máme neustále potřebu s ostatními sdílet své soukromí? / Proč je pro nás důležitější dávat přednost lidem na Facebooku, než těm, kteří jsou v naší blízkosti? 

Když budete mít chvilku, podívejte se na tohle video.

Hezký zbytek víkendu (.
další článek (i s pokračováním kalendáře) plánuju v pátek ♥

 

Be the first to comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *